LA Galaxy, Robin van Persie’yi istiyor!

LA Galaxy, Robin van Persie’yi istiyor!

 

Teknik direktör Aykut Kocaman, sezon başında Robin van Persie’yi desteklemiş ancak daha sonra yaşadığı sakatlıklar sebebiyle oyuncudan umudu kesmişti. Aykut Kocaman’ın yönetime verdiği raporda, kadroda düşünmediği yıldız oyuncunun gönderilmesini istemişti. LA Galaxy de Robin van Persie’yi transfer etmek için çalışmalara başladı.

Fenerbahçe, en sonunda Robin van Persie’den kurtulacak. Uçan Hollandalı lakabını Yatan Hollandalı’ya çeviren Robin van Persie, teknik direktörün kendisine güvenini boşa çıkarmıştı. Kamp döneminde Aykut Kocaman, Robin van Persie’nin çok çalıştığını ve takıma faydalı olabileceğini belirtse de Milli Takım’da yaşadığı sakatlık sonrası, oynamaya fazla niyetli olmayınca Kocaman’ın da desteğini kaybetti. Ara transfer döneminde Elfij Elmas ve yeni bir sol bek için kadroda yer açmak isteyen Fenerbahçe, Robin van Persie’yi gönderecek.

Maddi yükten de kurtulacak

Robin van Persie, Fenerbahçe’de forma bulamayacağını anlayınca menajerine transfer için yetki verdi. Robin van Persie ile ABD takımlarından Los Angeles Galaxy’nin yakından ilgilendiği kaydedildi. Fenerbahçe yönetimi, Robin van Persie’nin alacaklarının karşılanması durumunda bunu bonservis bedeline sayarak sözleşmeyi feshedecek. Böylelikle Fenerbahçe hem yüksek maaştan hem de vereceklerinden kurtulacak. Robin van Persie, yeşil sahalara son kez 31 Ağustos 2017’de çıkmıştı. O tarihten bu yana forma giyemeyen Robin van Persie, Fenerbahçe formasıyla bu sezon 200 dakika şans buldu, ne gol atabildi ne de asist yapabildi.

Feyenoord da istiyor

Robin van Persie’yi isteyen tek takım Los Angeles Galaxy değil. Robin van Persie’nin ilk takımı Feyenoord da oyuncuyla uzun zamandır ilgileniyor. Teknik direktör Giovanni van Bronckhorst “RvP için daha önce de konuştum. Onun hâlâ çok önemli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum ve bu fikrim değişmedi” diye konuştu. Feyenoord, Robin van Persie’yi ara transfer döneminde takıma katmak için çaba gösterecek.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir