Valbuena ile Fenerbahçe’nin yolları ayrılıyor

Valbuena ile Fenerbahçe’nin yolları ayrılıyor

 

Yedek kalmaya başlayan Valbuena’nın kendisine ku lüp aradığı öğrenildi. İlk iş olarak menajerini değiştiren Valbuena hakkında RMC Radyosu, “Valbuena, yeni menajerlik şirketinin avukatı ile İstanbul’da ayrılık sürecini konuştu” haberini yaptı.

Fenerbahçe’de Mathieu Valbuena krizi baş gösteriyor. Aykut Kocaman’ın yeni oyun planında yedeğe düşen Valbuena, ara transfer döneminde takımdan gitmek istiyor.

Kendisine kulüp arayan Valbuena’nın ilk işi menajerini değiştirmek olurken Fenerbahçe’ye gelmesine öncülük eden Jean-Pierre Bernes ile yollarını ayırdı ve Hırvat menajer Franjo Vranjkovic ile anlaştı.

Mathieu Valbuena’nın ayrılık kararı da bu hamle sonrasında ortaya çıktı. Fransa’da yayın yapan RMC Radyosu, Valbuena’nın, Vranjkovic’in bağlı olduğu menajerlik şirketinin avukatlarından Peter Langer’i İstanbul’da ağırlayıp, ara transfer döneminde takımdan ayrılmak için bilgi alışverişinde bulunduğunu bildirdi.

Mathieu Valbuena’nın bu kararını Fenerbahçeli yetkililerle ya da teknik direktör ile paylaştığı bilinmiyor. Gelişmelerin hangi noktaya varacağı da merak ediliyor.

Sezonun ilk 11 maçında tüm maçlara ilk 11’de başlayan Valbuena, 3 gol atıp 4 asist yapmıştı. Daha sonra sakatlanan oyuncu Sivasspor maçında oynayamadı ve son üç maçtır yedek kaldı.

Aykut Kocaman’ın hamle oyuncusu olarak kulübede beklettiği Valbuena, 4-2 kazanılan Kasımpaşa maçında da oyuna sonradan girerek gol atmıştı. Valbuena’nın Bursa’da ise ısınmak için sahaya çıkmak istemediği iddia edilmişti.

Valbuena’nın F.Bahçe’yle 3 yıllık sözleşmesi bulunuyor. Fransa Milli Takımı’nda yıllarca forma giymiş, egosu çok yüksek olan futbolcuyu, “sisteme uymuyor” diye yedek oturtarak yeni bir Alex krizini ortaya çıkaran Aykut Kocaman, tercihlerine saygı duyulmasını istiyor.

Esas merak edilen konu da Mathie Valbuena’nın bu sisteme ne kadar uymaya çalışacağı olacak. Aykut Kocaman tarafından as kadroda düşünülmüyorsa yolların ayrılması hem kulüp hem de oyuncu için doğru olacaktır. İkinci bir Robin van Persie vakası ile yedeklere para saçmaya gerek yok.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir